Nové vegetační dlažby pro chytré hospodaření s dešťovou vodou

home Úvodní strana / O LiaStone / Aktuality / Nové vegetační dlažby pro chytré hospodaření s dešťovou vodou

Rozšiřujeme sortiment betonových dlažeb LiaStone o nové vegetační dlažby Rainstone a Vřídlo-EKO. Naší snahou je nabídnou i náročnějším zákazníkům trendy designové řešení pro vodopropustné plochy.

Vegetační dlažby se hodí všude tam, kde potřebujete zpevněnou plochu a zároveň nechcete přijít o zeleň. Důvody nemusí být ale jen estetické. Na rozdíl od běžných betonových dlažeb, po kterých dešťová voda jen stéká a bez dalšího užitku odchází kanalizací, nabízí vodopropustné povrchy možnost ji využít. Kromě postupného doplňování podzemních vod dochází ke zlepšení mikroklimatu (vyšší vlhkost a nižší teploty v letním období). Snižuje se také potřeba zálivky okolní zeleně i náklady na retenční nádrže. Při dešti se také nevytvářejí kaluže nebo stékající proudy vody.

Rainstone

Zatravňovací dlažba Rainstone již na první pohled zaujme přímými liniemi. Na každé betonové desce se pravidelně střídají rovnoběžné betonové pruhy a mezery, které pak v ploše vytvářejí elegantní jednoduché úzké linkování. Mezery široké 3,7 cm jsou vhodné pro propustné zásypy nebo substráty, které usnadní prorůstání trávy. Pro zásyp mezer lze použít také různé barevné materiály a docílit tak ještě originálnějšího vzhledu dlážděné plochy. Díky neotřelému designu a možnosti vysokého zatížení je dlažba Rainstone předurčena pro navrhování veškerých vodopropustných ploch.

Vřídlo-EKO

Vegetační dlažba Vřídlo-EKO vytváří geometrickou šachovnicovou strukturu. Každá kostka je na dvou stranách opatřena distančními výstupky, díky kterým vznikají dostatečně široké spáry vhodné pro prorůstání vegetace nebo propustný, například štěrkový zásyp. Díky prosakování vody těmito spárami se pak snižuje nežádoucí odtok dešťové vody do kanalizace. Voda je zároveň přirozeně filtrována a zbavována nečistot.

Dlažby se dodávají v přírodním šedém odstínu a v různých barevných provedeních.

Pro bližší informace kontaktujte obchodníky LiaStone.

phone+420 352 324 444