Okrasné, opěrné i protihlukové stěny ze svahovek Patio

home Úvodní strana / O LiaStone / Aktuality / Okrasné, opěrné i protihlukové stěny ze svahovek Patio

Využijte svahové tvárnice Patio pro stavbu nejen okrasných, ale i opěrných a protihlukových stěn.

Nejen na zahradách, ale kdekoliv kde je potřeba poprat se s nerovnostmi terénu, snížit dopad hluku z okolí, nebo třeba vytvořit intimnější zákoutí vám mohou pomoci svahové tvárnice. V nabídce LiaStone jich najdete hned několik druhů. Chcete-li ale docílit skutečně pevných vazeb i u vysokých stěn, budou vám pravděpodobně nejvíce vyhovovat "svahovky" Patio.

Díky své velikosti je Patio vhodným prvkem především pro stavbu vysokých opěrných a protihlukových zdí. Díky skvělé stabilitě lze tyto tvárnice použít i pro stavbu stěn s vysokými nároky na zatížení. Jejich tvar umožňuje mnoho různých variant sestavení. Členitý povrch takové stěny může při vhodném osázení rostlinami tvořit architektonicky působivou stavbu.

Podobně jako ostatní tvarovky z naší nabídky, jsou i tvárnice Patio vyráběny z lehkého LiaporBetonu. V porovnání s konkurenčními tvarovkami mají mnohem nižší hmotnost a na stavbě se tak s nimi lépe manipuluje. Maximální výška zdi a její protihlukové účinky se odvíjí od způsobu sestavení. Zvláštní uspořádání prvků Patio v zesílených vazbách dovoluje stavbu i velmi vysokých zdí.

Různé možnosti sestavení prvků Patio najdete v našem katalogu (PDF) na straně 86.

Více o svahových tvárnicích Patio >>

phone+420 352 324 444