Podle čeho vybírat betonovou dlažbu?

home Úvodní strana / O LiaStone / Aktuality / Podle čeho vybírat betonovou dlažbu?

Stojíte před výběrem betonové dlažby a přemýšlíte, na co všechno byste si měli dát před jejím nákupem pozor? Poradíme vám!

Kromě toho, že by se vám dlažba měla líbit a měla by ladit se vzhledem vašeho domu i zahrady, byste si měli dát pozor na jeden základní parametr! Je jím výška dlažby. Ta totiž vypovídá o zatížení, které betonová dlažba snese a předurčuje tak její použití. Podle čeho se tedy řídit?

Betonové dlažby můžeme na základě výšky rozdělit do 3 skupin:

  • 60 mm a nižší - pochozí
  • 80 mm - pojezdové (osobní automobily)
  • 100 mm - pojezdové (nákladní automobily)

Pokud tedy víte, že máte dlažbu určenou například k bazénu a je po ní vyloučen pohyb aut, pak  můžete s klidem v duši volit 60milimetrové a nižší dlažby. Pokud na zamýšlené dlážděné ploše očekáváte pohyb nebo parkování aut, i když jen občasné, sáhněte po dlažbách s výškou od 80 mm. Stomilimetrové dlažby, které jsou co do zatížení nejodolnější, vydrží i zatížení nákladními automobily.

Dodržíte-li při výběru toto pravidlo, můžete se už dále řídit jen svým vkusem a aktuálními trendy. Pokud nevíte, jaké jsou, pak vězte, že betonovým dlažbám v současnosti vévodí barvy a větší formáty. V našem on-line katalogu najdete dlažby různých formátů v až 13 barvách a colormixech. Katalog dále nabízí i desítky skladebných variant a barevných kombinací.

Potřebujete-li poradit v dalších otázkách výběru a nákupu betonové dlažby, neváhejte se obrátit na naše obchodně-technické poradce.

phone+420 352 324 444