Zatravňovací dlaždice Rainstone - designové řešení pro zatravněné zpevněné plochy

home Úvodní strana / O LiaStone / Aktuality / Zatravňovací dlaždice Rainstone - designové řešení pro zatravněné zpevněné plochy

Zatravňovací dlaždice Rainstone jsou ideální pro moderní designové řešení zpevněných zatravněných ploch.

Pokud hledáte zatravňovací dlaždice, které umožní až 40% zatravnění zpevněných ploch a zároveň nebudete muset přivírat oči nad jejich vzhledem, pak jste správně našli Rainstone.

Rainstone je zatravňovací betonová dlažba, v níž se snoubí čistý design a síla. Dlaždice o rozměru 400 x 400 x 100 mm, na nichž se pravidelně střídají rovnoběžné betonové pruhy a stejně široké mezery, umožňují až 40% zatravnění z celkové výměry v závislosti na způsobu pokládky. Při pokládce vznikají přímé linie, které v kombinaci se zatravněním nebo dekoračními zásypy vytváří efektní plochy vhodné nejen pro chůzi, ale i pro pojezd osobními a nákladními automobily. 

Rainstone lze snadno kombinovat s hladkými dělícími tvarovkami nebo dalšími druhy betonových dlažeb a vytvářet tak chodníky, předěly mezi parkovacími stanovišti nebo koridory pro lidi s omezenou hybností. Kromě zpevnění zatravněných ploch přináší zatravňovací dlažba také celou řadu výhod. Pomáhá v krajině udržet dešťovou vodu, která by jinak odtekla bez jakéhokoliv užitku kanalizací. Takto "zachráněná" dešťová vody může pomoci zabránit snižování hladiny podzemních vod. Místa opatřená zatravňovací dlažbou se vyznačují v porovnání s běžnou betonovou dlažbou nižší teplotou a vyšší vlhkostí vzduchu. Plochy v okolí zatravňovací dlažby také obvykle vyžadují nižší potřebu zálivky. Navíc, pokud na pozemku bojujete s koeficientem zastavěnosti, pak vězte, že zatravňovací dlažba se obvykle nepočítá do zastavěné plochy (na rozdíl od běžné dlažby). Můžete tak "ušetřit" drahocenné metry čtvereční. 

Dlaždice Rainstone nevyžadují žádnou údržbu. V případě zatravnění je ale důležité v začátku dbát na dobré promíchání travního semene se substrátem, aby tráva mezi žebry rovnoměrně prorostla. A během letního sucha je nutné zajistit pravidelnou zálivku. Pro zkrácení trávy postačí běžná zahradní sekačka. 

Objednejte si Rainstone online a získejte slevu 10 %.

Informace o zatravňovacích dlažbách najdete i na liapor.cz-

Nechte nám vzkaz, ozveme se zpět

Rádi Vám pomůžeme s výběrem.

phone352 324 444
check_circleOdpovíme do 48 hodin
phone+420 352 324 444